Špica guláš 2013

Posted by admin - 26. septembra 2013 - Archív 2013 - No Comments

» Fotogaléria «

Tatranský klub Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov, Vysoké Tatry organizoval Špica guláš 2013, v areáli hotela Autis, pod Lesom, Dolný Smokovec, konal sa už 14. ročník.
(20.09.2013)

Karol Sklenár – Culinary Dreams (člen Gourmet klubu) pozvaný členmi Tatranského klubu kuchárov  a cukrárov do odbornej poroty vo varení kotlíkového gulášu.
Som rád, že som sa mohol zúčastniť tejto akcie, ktorá taktiež napomáha k združovaniu kuchárov či už profesionálov, amatérov a študentov. Myslím si, že takýchto podujatí v kamarátskom duchu by sa malo  na Slovensku organizovať viac, čiže veľká poklona organizátorovi p. Františkovi Turekovi, predsedovi Tatranského klubu kuchárov a cukrárov.

VÝSLEDKY SÚŤAŽE:

Zúčastnilo sa 28 súťažiacich družstiev.
Súťažiaci mali za úlohu pripraviť a uvariť min. 5 porcií kotlíkového gulášu podľa vlastnej fantázie z vlastných surovín. Súťažili profesionálni kuchári i amatéri, Lipian, Žiliny, Liptova a širokého okolia. Za juniorov bojovali študenti Hotelových akadémií z Kežmarku, Horného Smokovca, Lipian a pod. Súťažiacim počasie prialo, bolo slnečno, čo prispelo k dobrej nálade a pohode pri príprave súťažných pokrmov. Odborná porota v zložení šéfkuchár Miloš Červenka, Hotel FIS Štrbské pleso, šéfkuchár Peter Jaroš a Karol Sklenár, Penzión Energetik *** Demänovská dolina, udelila 13 medailí a 6 pohárov.

Za absolútnych víťazov boli vyhlásení Vladimír Morochovič a Vladimír Katrenčík z firmy SODEXO, s. r. o.

V kategórií profesionálov boli výsledky nasledovné:

  • zlatú medailu si odniesli súťažiaci z Reštaurácie Lomnica,
  • striebornú medailu súťažiaci z Pizzerie Utopia (Peter Rehák a Jaroslav Žec).
  • bronzovú medailu získali Roman Kolenčík a Dávid Marek.

V kategórií Amatéri – gurmáni:

  • za absolútnych víťazov bolo vyhlásené družstvo rodiny Mašlonkovej.
  • zlatú medailu získali Tibor Bohuš a Dušan Hazucha.
  • strieborné medaile získali: Gulášová úderka- Imrich Pavol, Imrichová Alžbeta, Pindroch Michal, Remiaš Milan, MTC-CCCP Poprad.
  • bronzovú medailu získali súťažiaci z Popradu Peter Šuhaj a Beáta Šuhajová.

V  kategórii študenti – juniori

  • medaile neboli udelené.

Absolútne víťazstvo v tejto kategórii získala SOŠ Horný Smokovec v zastúpení Andreja Žeca, Miroslavi Žecovej, Dominika Kuchčáka a Rastislav Matucha, ktorí zároveň získali striebornú medailu.
Striebornú medailu zároveň získala SOŠ Lipany, v zastúpení študentov Michaela Turaka a Jozefa  Ištvana.

autor článku:
KAROL SKLENAR (Culinary Dreams)